Українська (UKR)

VI ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЧИТАННЯ З ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ 12 -13 листопада 2011 р.Бак В.Ф. - Устремління до пошуку істини надихає на творчість


Bak1Вікторія Федорівна Бак, учитель вищої категорії, учитель-методист, «Відмінник освіти України», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 97», Соросівський учитель, «Лицар Гуманної Педагогіки», вчитель біології, вчитель авторського еколого-етичного курсу «Світ Краси» для 1 - 7 класів, философо - етичного курсу «Зерцало юності» для 8 - 11 класів. Працює в НВК № 11 м. Артемівська (Україна), педстаж 22 роки. Віце-президент ВАГП. Домашня адреса: 84500, вул. Зарічна 37 А, м. Артемівськ, обл. Донецька, Україна, д.т. (8.10.380.62.74) 2-52-44. e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Форма: моделювання уроку біології в 10 класі. "Віруси. Будова, біологія та гіпотези виникнення". (Від будови вірусів до будови Всесвіту).

Лейтмотив: «Натхнення рідкісне явище, щоб натхнення зійшло на нас необхідно   устремління до нього»  Ш.О.Амонашвілі

Нове знання: узагальнюючи знання про будову та біологію вірусів, створити простір творчого устремління для запропонування гіпотез їх походження, які можуть пояснити закономірності існування Всесвіту.

Демонстрація прийомів: спільні роздуми учителя та учнів, які розширюють знання та дають можливість вийти на новий рівень узагальнень наукових знань. Створення умов для загострення погляду учнів на свій особистий внутрішній світ через устремління, знайти відповідь на запитання: "Навіщо це нам знати?"

Як створюється творчій простір: через занурення в історію відкриття вірусів та в історію наукового пошуку вчених, які вміли припускати та не заперечувати нове знання. Також через створення духовної єдності між учнями та учителем, в якій кожен довіряє і підтримує один одного у спільному пошуку істини, що дає змогу розширити наукові погляди від будови вірусів до будови Всесвіту.