Українська (UKR)

«Родина Амонашвілі. Витоки гуманної педагогіки». Підсумки квітневих Студій гуманної педагогіки.

dscn6175За сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації 5 квітня 2014 р. у Будинку вчителя за адресою: вул. Володимирська, 57 відбулися Київські Студії гуманної педагогіки.

Тема студій «Родина Амонашвілі. Витоки гуманної педагогіки»

 Модератор квітневих студій - І.О. Ерметов, лікар, психолог, член Координаційної ради МЦГП, віце-президент ВАГП, голова Київського міського центру ВАГП, лауреат премії Кабінету Міністрів України, Лицар Гуманної Педагогіки.

 Лейтмотивом до роботи студій стали слова Лихачова про те, що «людина виховується в моральному кліматі пам’яті». Ці слова в свій час справили велике враження на Шалву Олександровича Амонашвілі. Таке ж глибоке значення цьому вислову надав і керівник Студій Ігор Ерметов, спонукавши усіх присутніх зануритися у свою пам'ять і пошукати відповідь на питання, хто і як збагатив нас духовно.

Автору Студій вдалося зібрати цікавий змістовний матеріал про сім’ю Шалви Олександровича, про красу взаємин між поколіннями і з особливою трепетною теплотою донести його до серця кожного із слухачів.

 Шалва Олександрович Амонашвілі, педагог-гуманіст пройшов складний, цікавий шлях, наповнений пошуком, боротьбою і нарешті виходом на шлях наполегливого цілеспрямованого самовиховання, саморозвитку. Мріяв працювати в дипломатичному корпусі, закінчив сходознавчий факультет Тбіліського університету (досконало знає декілька мов, в тому числі персидську), під час навчання змушений був (заради заробітку) працювати піонервожатим у школі. І це стало поворотним пунктом у житті Шалви Олександовича. Зараз Шалва Олександрович визнаний у всьому міжнародному освітянському просторі: академік Російської Академії Освіти, академік АПСН, іноземний член Національної Академії Педагогічних Наук України, почесний доктор Софійського Університету імені Святого Клімента Охридського (Болгарія) та Хмельницького національного університету (Україна), почесний професор Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова (Україна, м.Київ), Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (Україна), Тюменського, Дагестанського, Уральського, Нафтокамського державних університетів; Новосибірського, Челябінського, Самарського та інш. педагогічних університетів.

Вірною подругою, другом для Шалви Олександровича була і є його дружина Валерія Гівієвна Ніорадзе - доктор педагогічних наук, професор Московського Міського педагогічного університету, академік АПСН, автор багатьох наукових видань та підручників.

Сестра Натела, доктор педагогічних наук, учитель початкових класів і по сьогоднішній день втілює принципи гуманної педагогіки в освітянську практику.

Цінності гуманної педагогіки дбайливо із рук батька взяв його старший син Паата Амонашвілі, психолог, письменник, соціолог, який уже понад 20 років є директором дитячої художньої студії "Басті-Бубу", науковим керівником дитячого садка "Басті-Бубу", а зараз ще й очолює Міжнародний Центр Гуманної Педагогіки. Разом із Ш.О.Амонашвили розробив "Програму дитячого садка" Басті-Бубу".  Програма є концепцією дошкільного виховання побудованого на принципах гуманної педагогіки.

Друга частина роботи студій була присвячена обговоренню результатів Тринадцятих Міжнародних читань, що проходили на Батьківщині Шалви Олександровича в Грузії в м. Тбілісі. Саме на цих Читаннях був прийнятий Кодекс честі і служіння вчителя. Кодекс являє собою цілісний документ, дає уявлення про образ гуманного вчителя і кожен, хто обирає для себе наслідування цього образу, стає на шлях самовдосконалення, що вимагає мужності в боротьбі, перш за все, з власними недоліками.