Українська (UKR)

Щорічний семінар за підсумками роботи Центру гуманної педагогіки у Бахмуті

23 квітня 2017 року у Бахмутському НВК № 11 відбувся семінар

«Образи майбутнього в сучасному освітньому просторі»


Майбутнє – це створення такого простору, в якому живуть нові сенси. Основні поняття гуманної педагогіки: Учитель, Учень, Школа, Виховання, Освіта, Урок, Дитина, Діти, Турбота, Духовність, Гуманність – всі ці поняття мають духовну природу, і в цьому їх новизна.


З привітанням та зверненням до учасників семінару виступила Лавренко Олена Олександрівна, завуч Бахмутського НВК № 11.


Салієнко Ніна Олександрівна, керівник Дніпровського Центру гуманної педагогіки, Лицар Гуманної Педагогіки.


«Майбутнє в сучасній школі» Бак Вікторія Федорівна, к.п.н., вчитель біології Бахмутського НВК№ 11, керівник міського ЦГП, Лицар Гуманної Педагогіки.


Урок духовного життя в 4 класі «Мрії про майбутнє» провела Коваленко Наталя  Василівна, вчитель початкових класів Бахмутської ЗОШ № 24,  Учитель Гуманної Педагогіки.


"Мальви", "Чорнобривці", "Соняхи", "Маки", "Волошки"- кожна із груп учнів розповіла своє бачення Школи Майбутнього, одного з її аспектів.


Головним педагогічним секретом Наталі Василівни є любов до дітей. Учні зробили подарунок для учасників семінару і своєї вчительки - прочитали вірші.


Для учнів 11 класу був проведений урок фізики з використанням методу аналогій. Тема: «Нова наукова парадигма – основа світогляду сучасної людини».


Таранченко Лариса Іванівна, вчитель фізики Дніпровської музичної академії ім. Глінки, Учитель Гуманної Педагогіки з учнями - учасниками уроку.


Заборщикова Марина Вадимівна, вчитель фізики Бахмутського НВК № 11 з учнями - учасниками уроку.


На уроці біології з використанням біотичних та цілісних підходів у викладанні «Майбутнє в нашому геномі» учнями 10 класу було досліджено властивості геному людини як відкритої системи та впливу думки і свідомості людини.


Бак Вікторія Федорівна, к.п.н., вчитель біології Бахмутського НВК№ 11 разом з учнями - учасниками уроку.


З доповіддю-презентацією про підсумки Міжнародних Шістнадцятих Педагогічних Читань «Полюбіть майбутнє – крила виростуть» (м. Мінськ)  виступила Коник Олена Анатоліївна, вчитель інформатики Часів Ярівської ЗОШ № 15.


У "Сузір’ї педагогічних ідей" вчителі м. Бахмуту,  Часів Яру,  Дніпра  поділилися своїм творчим досвідом використання методології духовного гуманізму при викладанні шкільних предметів і вихованні дітей.

Відверте  спілкування і обмін ідеями у теплому колі друзів-однодумців надихнули вчителів на подальший творчий пошук  у напрямку гуманізації освітнього простору,  який створює кожен педагог там,  де він працює