Українська (UKR)

Твори добро, бо ти – людина!

Твори добро, бо ти – людина!

Доброта ‒ це проміння, що світло дарує,

Доброта ‒ це тепло, що від серця іде.

Хоч вона і ніскілечки нам не коштує,

Та прямими шляхами у світі веде.

«Твори добро, бо ти – людина!» ‒ саме таке гасло звучало у 3-А класі Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова.


Тут було проведено відкриту виховну годину за участю завідуючої бібліотеки Московенко О.С. та класного керівника Кащенко І.П., де намагалися донести дітям, що доброта – це те, без чого ми не можемо існувати.

Не секрет, що в сучасному високотехнологічному і швидкісному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план, і зокрема – доброти серед нас стало набагато менше – цей факт, на жаль, очевидний. Тому сьогоднішнє свято – ще один привід згадати про таку рису і категорію людських відносин як Доброта. Допомогти дітям усвідомити, що робити добро – це зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний.


Виховати у дітей небайдуже становлення до людей, які потребують допомоги, формувати активну життєву позицію, яка проявляється у дієвій допомозі людям похилого віку, ветеранам, сиротам, інвалідам, розвивати у підростаючого покоління високі моральні якості стало завданням даного заходу.


Учні вивчили та розповіли українські народні прислів’я та вислови видатних людей світу про доброту,читали вірші, інсценізували твір В.Сухомлинського «Сьома дочка». Обмінювалися враженнями про прочитані книги, які навчають робити добро, слухали цікаві казки та вірші про добро та зло поетеси з Уманщини Наталії Савченко. Діти також розповіли і про свої добрі вчинки.

Доброта та милосердя – це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність, любов та жалісливе ставлення до людей. Це не слабкість, а сила, тому що доброта та милосердя властиві людям із великою душею, які здатні прийти на допомогу. До такого висновку дійшли діти.