Українська (UKR)

Птахи – наші друзі

Птахи – наші друзі

Чорнокам'янська загальноосвітня школа І-ІII ступенів Маньківської районної ради Черкаської області.

Учителька початкових класів вищої кваліфікаційної категорії Кулинич Галина Михайлівна.


У рамках «Тижня початкових класів» у 3 класі Чорнокам’янської загальноосвітної школи був проведений Урок Добра на тему: «Птахи – наші друзі». Керуючись у своїй багаторічній педагогічній практиці надбанням великого педагога Ш.О.Амонашвілі, маю глибоке переконання, що Гуманна педагогіка - основа роботи з дітьми.


Кожного року, коли в наші краї приходить білосніжна зима з морозами, ми з дітьми підгодовуємо пернатих друзів: підвішуємо годівнички, наповнюємо кормом. Я приношу смаколики для пташенят і діти приєднуються. Запам’ятався один зимовий ранок: все навколо засипав сніг, тріщить мороз, а ми в світлій класній кімнаті на уроці. Раптом по підвіконню пробігла одна, друга, третя синичка і своїм дзьобиком постукала в шибочку. Я на уроці потихенько увагу дітей повертаю на цю дивовижну картину. Діти завмирають і ми спостерігаємо. А далі учні самі дійшли до висновку – напевно, пташечки голодні і просять нас про допомогу. Діткам хочеться покликати їх до класу, де тепло і затишно, забрати пташат зі стужі і холоду. І ми всі загорілися бажанням щодня годувати крилатих друзів.


Ми виготовляли годівнички, наповнювали корисною для пташок їжею. А на Уроці Добра дізналися багато нового про те, як зимують птахи у нас і як їх правильно підгодовувати. Загадки, прислів’я, презентації про зимуючих птахів, вікторина – збагатили знання дітлахів.


Діти залюбки спостерігали, як пташки прилітали до пташиних їдалень і, наївшись, веселішими ставали. А ми стаємо уважнішими і спостерігаємо за природніми чудесами.

Головне – діти зрозуміли, що турбота про наших пернатих друзів – це потреба кожної людини, що йде від душі.