Українська (UKR)

Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція

Завершилася Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція "Духовні засади освіти як умова здорового самовідтворювання суспільства на грунті свободи та гідності"

Надзвичайно насичена програма була різноманітною: екскурсії, дискусії, симпозіум, цікаві тематичні рубрики, виступи вчителів-практиків. Подія об'єднала вчителів з усіх куточків України, адже тема духовності в українській освіті є актуальною.

Щиро вдячна пані Валентині Матяшук за високий рівень організації такого заходу. Бажаю натхнення, успіхів та збільшення однодумців! Переконана, що саме за гуманною педагогікою майбутнє нашої освіти!

Оксана Кузьменко


"Нація тримається духовними зусиллями особистостей! Обдаровані духовною силою будують, бездарні - руйнують і каламутять воду!"

"Духовна соборність тримається на зусиллях особистостей і на безкорисливій праці!"

"Один в полі воїн - це перше гасло кожної людини. Кожен має бути воїном і воювати там, де може бути успішним і не перекладати свою роботу на інших."

"Дозволь своєму світлу сяяти так яскраво, щоб усі і кожен змогли дізнатися, наскільки ти незвичайна!" (Нік Уолш)

Саме таке намисто добірних ідей духовного наповнення освіти залишиться в моєму серці як відгомін конференції.

Галина Курій

"Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори - це віра й наука" (о.Йосиф Сліпий)

Цікаві екскурсії, панельні дискусії, мініатюри, виступи неординарних особистостей, Театр моди, знайомства із творчими людьми, обмін думками -це все і не тільки про другу Всеукраїнську різдвяну конференцію. Щиро, актуально, насичено, змістовно... Атмосферно!!! Дякуємо Валентині Матяшук за організацію, невтомний пошук, творчий підхід, натхнення... Гостинний Львів об'єднав вчителів Гуманної педагогіки з усіх куточків України!

Оксана Мальцева


Любов усіх нас єднає та вчить будувати і творити.

Друга Всеукраїнська різдвяна педагогічна конференція «Духовні засади освіти як умова здорового самовідтворювання суспільства на ґрунті свободи та гідності" пройшла у затишній атмосфері тепла, радості, а головне - віри в краще майбутнє нашої України .

Щиро дякую, Валентині Матяшук, за найкращу організацію, а також усім спікерам конференції, які поділилися з нами своєю глибокою мудрістю, досвідом, практиками, ідеями.

Божий закон завжди дає нам право вибору. Нехай кожен з учасників проявляє себе та свою волю через любов. Нехай їхня віра і розум, будуть наче два крила, які підноситимуть до споглядання істини.

Наш світ є відкритою енерго-інформаційною системою, в якому постійно відбуваються процеси обміну інформацією. Але найцінніші речі ховають на видноті. Потрібно тільки спостерігати.

Олексію Толкачову дякую за Омріяну Країну. У його ідеях є ключі до сучасного та близького майбутнього. Успіхів та нових звершень.


Нехай кожен пробудить у собі світло творчості та співтворчості та почне не тільки говорити, а «діяти з любов’ю у всіх сферах життя». Так, «ми на початку великого і захопливого шляху»…

Ірина Тарантюк

Не можливо описати той фейєрверк вражень та емоцій, які супроводжують нас щодня у Львові! Окрилив та захопив театр моди Львівського коледжу індустріїї моди, керівник п.Оксана Ходань. Можна одне сказати: в цьому закладі все твориться з любов’ю.

"Шлях до Себе?! "

Недарма одна з найвідоміших світових приказок звучить як "пізнай самого себе". Адже як часто ми намагаємося зрозуміти себе, свою справжню мотивацію та істинні бажання. Як пізнати свої сильні та слабкі сторони, навчитися керувати собою та досягати успіхів у житті? На ці питання вже знайдено відповіді дякуючи п.Романі Мнацаканян... А ще пані Романа зворушила чарами свого голосу. Таке не забудеться ніколи.

Олена Бичівник

Дякуємо, Валентино Петрівно що Ви такі є. Ваша праця, самовідданість, професіоналізм і націленість на результат черговий раз створили диво. І нам укотре надзвичайно приємно бути дотичними.

Катя Мандрика


Перший день конференції наповнився устремлінням до покращення життя Людей, щоб підняти кожного з нас зі сфери простого фізичного існування і вести до свободи...

Пан Петро подарував унікальні вірші, зміст яких, передусім, передбачає якісне оновлення соціального і духовного життя людини - інстанцій, що роблять її мудрою.

Духовність - серце виховання!

Олена Бичівник


Другий день конференції. Зворушливий момент. Пластуни принесли Вифлеємський вогонь миру! Різдвяна свічка горіла ввесь день, віщуючи кожному свою надію.

Валентина Матяшук


Лейтмотивом другого дня навчання стала ДУХОВНІСТЬ. Розглянули фокусну тему "Синтез науки, релігії і філософії", взяли участь у панельній дискусії "Духовне здоров'я", стали свідками маленької різдвяної історії, чуттєво виконаної дошкільнятами-ангелятками, а коуч з емоційного інтелекту через пісні lll-V ст. занурила нас шляхом медитації у світ пізнання себе. Також запам'ятався виступ священника про духовне оздоровлення шкільного життя. Відчуваю, певно, перезавантаження свідомості.

Ірина Романович

Мали честь бути учасниками цього заходу. Повернулись додому з масою вражень, позитивними емоціями, новими знайомствами. Висловлюємо подяку організаторам конференції в особі пані Валентини Матяшук!!! Це був незабутній досвід!!!

Руслана Кухарчук, Давидюк Н., Бондар Н.

У педагогів Апостолівського ліцею 1 є добра традиція брати участь у всеукраїнських заходах із Гуманної Педагогіки. Цьогоріч наша команда мала честь поділитися намистинками власного досвіду духовного наповнення освітнього процесу... Одухотворені, окрилені, надихнувшись новими цікавими ідеями, повертаємось до альма-матер продовжувати утверджувати моральні принципи Добра, Істини, Краси, Мудрості та Любові. Дякуємо організаторам, особливо пані Валентині Матяшук, за змістовну програму заходу й турботу про його учасників.

Ольга Вовк

Щиро дякую світлій, щирій, глибоко духовній людині... Валентині Матяшук та всій команді за проведення неймовірно цікавої, актуальної Другої Всеукраїнської різдвяної конференції... Цікаві дискусії, доповіді, виступи, мініатюри, знайомство із творчими людьми зі всієї України, обмін досвідом, неймовірно тепла атмосфера та переконання всіх, що духовність, свобода і відповідальність - три екзистенціали людського існування.

Леся Вовщук


"Духовно розвинена людина, яка на Землі творить духовні якості, маючи доступ до Вселенських Знань, належить до космічно-планетарних індивідуумів з вмінням бачити, чути, відчувати, сприймати рух енергій, уміючи ними послуговуватися у своїй доброті, як передавач енергій іншим" (Сергій Миколин)

Щиро дякуємо ініціаторці та організаторці цієї духовно насиченої та наповненої Різдвяним духом педагогічної конференції Валентині Матяшук, а також і усім спікерам конференції, які поділилися з нами своїми практиками, здобутками, результатами своєї реалізованої продуктивної (педагогічної) діяльності: Ліліані Кудрик, Олексію Толкачову, Олегу Ладнюку, Григорю Васяновичу, Зіновю Хоркавому, Ользі Пулька, Світлані Василюк, Орисі Сідляр та іншим учасникам цієї події. Спасибі та до нових зустрічей!

Марія Ткачук


Сьогодні, знаходячись під враженнями вчорашнього недільного дня, дозвольте висловити щирі слова подяки... за можливість бути разом! За чудову продуману програму і прекрасну організацію всього заходу!

"Школа радості для дітей, спокою для батьків, творчості для вчителів"

"Школа - світоч духовного життя громади"

"Учитель - "співробітник Бога" чи "надавач освітніх послуг?"

"Формування у здобувачів освіти морально-духовних цінностей як вищий рівень розвитку особистості, на шляху ствердження моральних принципів ДОБРА, ІСТИНИ, КРАСИ, МУДРОСТІ та ЛЮБОВІ."

"Ранкові зустрічі як засіб розвитку духовності"

"Цифрове суспільство: нові виклики та нові можливості формування цінностей"

"Виховання поезією"

Давайте поміркуємо разом, чи важливі ці питання до обговорення?

Чи варто продовжувати роботу в напрямку духовного оздоровлення суспільства через освіту?

Саме таким було домашнє завдання нашої різдвяної педагогічної конференціі.

Галина Курій


Різдвяний Львів - чарівний сам по собі. І незважаючи на холод, він збирає на вечірніх вулицях море налаштованих на свято людей. А для тих, хто приїхав на ІІ Львівську Різдвяну конференцію - це подвійне свято. Тому що Львів став місцем, де вчителі Гуманної педагогіки ділилися своїм досвідом, ідеями, планами. І не страшні відстані, які легко долаються назустріч однодумцям, перемагається холод, тому що зігріває гостинність львів'ян, щирі обійми і розмови довкола духовності, цінностей, внутрішнього збагачення, освітянських перспектив. Дуже багато цікавих людей ділилися своїми думками, було чого повчитися. В захопленні від того, наскільки творче наше учительство, наскільки глибоко аналізує проблеми духовенство. Мені здається, що в кожного з учасників конференції є що розповісти із власного досвіду задля збагачення усіх.

Хочу сьогодні виразити особливу вдячність Матящук Валентині Петрівні - вмілій організаторці, невтомній ведучій, мудрій наставниці за творчі знахідки: маленьких янголят, спів Романи, театр моди, за цікавих співрозмовників, спікерів і експертів. Вірю, що Різдвяна конференція стане традиційною завдяки її хазяйці. Уклін Вам, Валентино Петрівно, за те, що зажди гостинно приймаєте нас у Львові!

Ольга Сильвестрівна