Українська (UKR)

Всеукраїнські Читання "Світло Перемоги"

Шановні колеги, дорогі друзі!

21 січня 2023 року на базі Подільського культурно-просвітницького центру ім.М.К.Реріха (м. Хмельницький) плануємо провести Шістнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки за темою:

"Світло Перемоги"

В умовах війни, яку рф розв’язала проти України, роль українського вчителя в суспільстві стає особливо важливою. 24 лютого нам здавалось, що війна не може тривати довго, що Україна за підтримки світової спільноти швидко переможе, бо справедливість на нашому боці. Але війна затягується, забирає життя найкращих синів і дочок України, травмує душі наших дітей, які стають вимушеними переселенцями,     перебувають під обстрілами, втрачають своїх близьких та рідних, примусово депортуються ворогом. Діти потрапляють у середовище насильства та жорстокості.

Що може в таких умовах зробити вчитель, який обрав для себе шлях гуманної педагогіки? Наш гуманізм, дорогі колеги, проходить випробування на міцність. Чи усвідомлюємо ми, що саме в умовах жорсткої війни є місце для прояву любові та співчуття, духовного гуманізму та світлої віри в дитину, в міцність нашого народу та в Перемогу? Війна обов’язково скінчиться, Україна Переможе, але поки ми сплачуємо занадто високу ціну за майбутню Перемогу. Чи вистачить у нас Любові та Віри, щоб Світло Перемоги не тільки освічувало нас із майбутнього, а вже зараз живило нашу мужність, стійкість та любов?

Ми вирішили Шістнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки за темою “Світло Перемоги” провести у вигляді круглого столу, на який запрошуємо всіх бажаючих.

Круглий стіл пройде в три сесії по 45 хвилин кожна

1. Україна крізь простір і час. В чому наша сила?

Модератор: Валентина Матяшук.

2. Українська класична педагогічна спадщина – духовні витоки гуманізму.

Чому нас навчають Григорій Сковорода, Тарас Шевченко, Іван Огієнко, Борис Грінченко, Василь Духнович, Василь Сухомлинський, Олекса Тихий та інші творці української ідентичності і цілісності.

Модератор: Майя Первак.

3. Учитель, діти і війна. Джерела віри та любові вчителя в період війни.

Як зберігати гідність і людяність у собі та підтримувати ці чесноти в інших?

«Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити» Іван Огієнко.

Модератор: Вікторія Бак.

Запис Читань буде викладено на Ютуб-каналі Асоціації протягом тижня після завершення.

Читання пройдуть за адресою: м. Хмельницький, проспект Миру 103/1 (Подільський культурно-просвітницький центр ім. Миколи Реріха).

Подати заявку на участь у Читаннях (після домовленості за телефоном) можливо до 09.01.2023 р. через форму за посиланням: http://bit.ly/3htx1Xc

Телефони для довідок: +380673848820 (Крістіна) +380674601000 (Діана Георгіївна)

Додаткові оголошення щодо Читань дивіться в групі Facebook:

Гуманна Педагогіка. Статті, відео, новини - https://goo.gl/yEXDR5

Орг. комітет