Українська (UKR)

Всеукраїнські Читання «Духовне життя вчителя»

Шановні колеги, дорогі друзі!

5-6 січня 2024 року

на базі Подільського культурно-просвітницького центру (м. Хмельницький) відбудуться Сімнадцяті Всеукраїнські Читання з Гуманної Педагогіки на тему «Духовне життя вчителя»

Війна – це тяжкі часи випробувань для усіх нас. У ці скрутні часи перед кожною людиною гостро постає необхідність морального вибору. Ми пропонуємо обговорити, як проявляти найкращі риси людяності та любові, духовної краси та сили, в умовах, які не можна назвати людяними і гуманними.

Українці виборюють своє право на гідне існування та можливість вільно обирати свій шлях в майбутнє. Ця війна для нас – війна за цінності. Ми Переможемо, бо боремося за любов до Рідної Землі, Роду, Родини, Культури. Усе це – духовні цінності, які роблять нас людьми.

Сучасність потребує від нас розуміння Високих Сенсів власного життя. У чому ці Сенси, як наше духовне життя та його усвідомлення можуть впливати на дійсність, наповнювати її любов’ю, милосердям та іншими людськими чеснотами, які не тільки дають можливість переживати скрутні умови війни, а ще й роблять людину щасливою. Саме таке коло питань пропонуємо обговорити на Читаннях «Духовне життя вчителя».

На Читаннях будуть запропоновані такі форми роботи: пленарне засідання; творчі майстерні; майстер-класи; розмова про головне; підсумок творчих майстерень у вигляді розмови експертів; сузір’я педагогічних ідей.

Програма Читань

5 січня, п’ятниця

10.00-11.30. Відкриття Читань. Перше Пленарне засідання.

11.30-13.00. Робота творчих майстерень

13.00-14.00. Обідня перерва

14.00-15.30. Майстер-класи

15.30-17.00. Підсумки творчих майстерень у вигляді розмови експертів

«Духовний світ вчителя та пошук сенсів життя»

17.00 – Святковий концерт української та класичної музики

6 січня, субота

10.00-11.00. Ідеї, що нас надихають. Сузір’я педагогічних ідей

10.00-12.00. Розмова про головне. Зустріч з особливою людиною

12.00-13.00 Обідня перерва

13.00-14.30. Майстер-класи

14.30-15.30. Друге Пленарне засідання. Нагородження. Підсумки Читань

Творчі майстерні пройдуть за наступними темами:

1. Любов – найвищий прояв духовного життя. «Духовна порожнеча ніколи не пробуджувала справжньої любові» Василь Сухомлинський. Досвід зростання в любові. Як любити дітей? Життя як шлях до усвідомлення любові. Кордоцентризм та пізнання серцем – основа української педагогічної спадщини. Випробування любові війною.

2. Думки. Світлі думки творять дива. Екзистенційний інтелект. Як навчитись ставити запитання собі. Саморефлексія. Ментальне здоров’я. Досвід війни, який травмує. Що з ним робити? Духовне переосмислення власного життя.

3. Робота над культурою почуттів. Культура почуттів та емоційний інтелект. Духовне життя людини та висока культура почуттів. Шлях, який веде до високої культури почуттів. Досвід класичної педагогічної спадщини про роботу вчителя над своїми якостями.

Учасники читань зможуть за бажанням брати участь у будь-якій творчій майстерні.

Підсумком роботи Творчих майстерень буде загальне експертне обговорення теми: «Духовний світ учителя та пошук сенсів життя».

Читання пройдуть за адресою: м. Хмельницький, проспект Миру 103/1. Можливості для ночівлі: готелі «Центральний», «Янісоль», DREAM Hostel Khmelnytskyi (бронювання самостійно).

Учасники отримають сертифікат. Участь в Читаннях безкоштовна.

Для бажаючих взяти участь у Читаннях просимо до 26 грудня 2023 року

зареєструватись за посиланням - https://forms.gle/5JGP2PkJ2WCbsC319

Довідки за телефонами:

+38 096 535 97 79 – Крук Станіслав Леонідович

+38 067 384 88 20 – Анжеліка

Додаткові оголошення щодо Читань в групі Facebook:

Гуманна Педагогіка. Статті, відео, новини - https://goo.gl/yEXDR5

Просимо інформаційний лист розповсюдити для тих, кому цікава тема виховання майбутніх поколінь на засадах духовного гуманізму.

Оргкомітет Читань