Українська (UKR)

Уроки доброти

Крижановська Л.В. "Поспішай творити добро" . Виховна година у 8 класі

kryzh

Метою сучасної системи освіти є наповнення дитини знанням. Воно, як найголовніший компонент вчення, витісняє з освітньої сфери розуміння унікальності людської особистості та її високого призначення. Мета і сенс людського життя зводяться до корисності людини в конкретній економічній і політичній системі. У такій системі освіти практично немає місця духовно-етичному вихованню. «Поспішаймо роботи добро. Духовне добро. Воно в стократ цінніше від матеріального. Повторімося в наших вихованцях прекрасними рисами національної культури, патріотичним духом любові до свого народу, любові до вищої якості людини — творчості!»,- говорив О.Захаренко.

Особливо проблемним в цьому відношенні є підлітковий вік. В цей час дитина переступає з дитинства в дорослий світ. Джерелом конфліктів тут може стати відсутність стійкої системи координат – системи життєвих цінностей, яка дозволила б реально оцінювати події. Підліток починає відкидати все і сумніватися у всьому, щоб зробити свій власний унікальний вибір системи ціннісної ієрархії. При цьому розвивається здатність самостійно приймати рішення і відповідати за них, уміння намічати життєві перспективи – далекі і близькі, уміння звільнятися від ілюзій, але при цьому зберігати в своїй душі ідеали. Особлива роль в цей період належить дорослим, що знаходяться поряд з дитиною, перш за все, педагогам. Завдання вчителя – допомогти підліткові розвинути в собі кращі якості душі, які стали б надійною духовно-етичною основою.

 

Уроки Добра в м. Севастополі

2 и 3 марта 2012 года во 2-й билингвальной гимназии города Севастополя проведены уроки Доброты, лейтмотивом которых звучала тема «Добро творящий творит жизнь». Уроки провела учитель украинского языка Василенко Надежда Васильевна. 2 марта в 4-А классе проведено аудирование и беседа на тему «Наши желания» по притчам Ш.А.Амонашвили о трех молодых царях и желаниях их подданных. 3 марта проведены уроки по методике Ш.А.Амонашвили «Слова-подарки» в   4-А классе и 3-Б классе. Были так же прочитаны и обсуждены «Добрые истории из реальной жизни» от Е.Н.Черноземовой.

5 марта провела урок Добра в этой же школе Аглова Наталья Васильевна в 3-А классе по методике Ш.А.Амонашвили «Слова-подарки» и беседу на тему «Наши желания» по притчам Ш.А.Амонашвили о трех молодых царях и желаниях их подданных.

 

Одесса. Марш под знаменем Добра

Он уже начался 21 февраля 2012 года, когда в Ильичевске, в школе №7. В этот день Одесским областным центром Всеукраинской культурно-образовательной Ассоциации Гуманной Педагогики была проведена Лаборатория гуманной педагогики для учителей области с целью подготовки к проведению Уроков Доброты. Выбор седьмой школы не случаен. Еще в апреле 2010 года школу посетил научный руководитель Международного движения гуманной педагогики академик Шалва Амонашвили, и был подписан договор о внедрении в школе Системы гуманно-личностного отношения к ребенку.

 27 февраля в Одесском педагогическом училище руководителем областного центра гуманной педагогики Валерием Кучеровским были проведены занятия для студентов первых курсов начального образования, где будущие учителя размышляли на тему значения добра в воспитании детей нового времени.

 1 марта Уроки Добра прошли в 10-й и 44-й школах Одессы, в 11-й школе Белгород-Днестровского, в Шабской музыкальной школе, и школах Ильичевска.

 Подробно читайте: http://od.gum-ped.ru/?do=index

 

Е.В.Селезнева. "Развитие нравственных качеств школьников при изучении Притчи о блудном сыне" (Урок милосердия)

(Материал может быть использован для проведения урока Доброты)

Attachments:
Download this file (Урок Милосердия.doc)Урок Милосердия.doc(55 Kb)
 
Більше статтей...