Українська (UKR)

Конференції, семінари

Другий Львівський фестиваль Гуманної Педагогіки «Доторкнутись до небес дитинства»

10 – 11 червня 2016 року  за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Львівської облдержадміністрації,  КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», ГО «Львівський обласний центр Гуманної Педагогіки», Львівського притулку для дітей відбувся Другий Львівський фестиваль Гуманної Педагогіки «Доторкнутись до небес дитинства», у якому взяли участь понад 350 вчителів з різних куточків України,  практичні психологи, студенти педагогічних та психологічних факультетів вишів, методисти, працівники культури, батьки та всі, кого хвилює стан та майбутнє сучасної освіти, хто прагне вносити у свою щоденну співпрацю з дітьми ідеї  Маніфесту Гуманної Педагогіки, ідеї Світла і Любові. Фестиваль проходив у величній будівлі ЗОШ № 62 (колишня Колегія єзуїтів, де на початку XVII ст. навчався Богдан Хмельницький) у центрі міста.

Лейтмотив заходу: «Діти народжуються для того, щоб виправити наші помилки і скерувати людство на Шлях Істини!» (Ш.Амонашвілі)

«Звідки я? Я – з мого дитинства» (Антуан де Сент-Екзюпері).

З того самого дитинства, яке є єдиним і неповторним, жоден день якого не можна переписати і пережити набіло, не можна відкласти до кращих часів, коли в країні воцариться мир і розквітне добробут. Того самого дитинства, в якому чільне місце займає освітня діяльність, через яку проходить кожна дитина.

Освіта ХХІ століття стає ще одним глобальним викликом для людства. Всесвітня комісія культури і розвитку при ЮНЕСКО ще в 1995 р. була змушена констатувати, що науково-технічний прогрес не забезпечив потребу в культурному розвитку, а «розвиток, позбавлений свого людського і культурного змісту, стає безглуздим» (Х . Перес де Куельяр). Вихід тільки один – повернення до духовної культури, накопиченої людством, до відновлення призабутих на шляху впровадження ринкових відносин понять «шляхетність», «честь», «гідність», «порядність», «доброзичливість», «любов до ближнього».

Детальніше...

 

Щорічний семінар за підсумками роботи Центру гуманної педагогіки у Артемівську

23 квітня 2016 року в Артемівському НВК № 11 відбувся семінар

«Використання виховного потенціалу шкільних предметів для розвитку особистості учня»

В програмі семінару відбулися  два відкриті уроки природничого циклу: фізики та біології для учнів 10 класу. Викладання предметів здійснювалось на основі інтеграції наукових та етичних знань.

На уроці  фізики  з теми:  «Закони  Ньютона.  Фізика  мовою  Серця» (вчитель  НВК  № 11 Лариса Таранченко) було  запропоновано  метод аналогій між фізичними законами та законами моралі.


На уроці біології з теми «Закон Краси в будові клітини» (вчитель НВК № 11 Вікторія Бак ) були використані біоетичні та цілісні підходи в викладанні предмету.

Детальніше...

 

Семінар "Методологічні основи Гуманної Педагогіки" у Фастові

4 та 5 квітня 2016 року у Фастівській ЗОШ І-ІІІ ст. №10, яка є міським опорним закладом з упровадження особистісно  зорієнтованого навчання на принципах Гуманної Педагогіки Ш.О.Амонашвілі, пройшов перший день семінару для вчителів школи з проблеми "Методологічні основи Гуманної Педагогіки". Семінар проводив Станіслав Леонідович Крук, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології Хмельницького національного університету, Лауреат премії ім.Богдана Хмельницького, Лицар Гуманної Педагогіки.

Основним ключовим питанням було приєднання ЗОШ №10 та ДНЗ №11 м. Фастова до проведення дослідно-експериментальної роботи «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки». У семінарі також взяла активну участь керівник Фастівського міського центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, завідувач дитячим садочком №11 "Дзвіночок" Назаренко Юлія Павлівна.


На семінарі висвітлювались питання основної мети "Школи Життя" Ш.Амонашвілі - "облагородження душі та серця дитини". На семінарі також проходило обговорення доцільності та шляхи реалізації ідей Гуманної Педагогіки. Станіслав Леонідович Крук зупинився на такому важливому аспекті діяльності як натхнення та спрямування педагога на творче сподвижництво. Саме це і є основою Кодексу честі та служіння учителя у справі виховання дитини. В цілому семінар справив незабутні враження і учасники зібрання окреслили основні стратегічні напрямки подальшої співпраці з партнерами.

05.04.2016 року відбулася зустріч з міським головою Михайлом Нетяжуком, на якій були присутні виконуюча обов'язки начальника управління освіти Єриш Н.Л., автор семінару Крук С.Л., директор школи Чіпко Л.Д. та керівник Фастівського міського центру Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки, завідувач дитячим садочком №11 "Дзвіночок" Назаренко Ю.П. Учасники зустрічі обговорили умови ефективної роботи закладів освіти з упровадження гуманно-особистісних принципів навчання.

Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до нашої спільної діяльності по вихованню гуманної особистості сучасного дошкільника та школяра!!!


 

Семінар «Методологічні основи Гуманної Педагогіки»

15 та 16 січня 2016 року в м. Фастові на базі ДНЗ №11 «Дзвіночок» Управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області відбувся семінар «Методологічні основи Гуманної Педагогіки».

Організатором семінару став Фастівський міський центр Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки.


Семінар провів  Станіслав Леонідович Крук,  президент Всеукраїнської культурно – освітньої асоціації Гуманної Педагогіки (Асоціація), кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології Хмельницького національного університету, Лауреат премії ім.Богдана Хмельницького,  Лицар Гуманної Педагогіки.

В роботі семінару взяли участь педагоги, вихователі, працівники Управління освіти,  а також віце-президент Асоціації, голова Київського міського центру Асоціації, лікар, психолог, член Координаційної ради МЦГП, Лицар Гуманної Педагогіки – Ерметов Ігор Олегович.


З привітальним словом,  побажаннями успіхів та натхнення до присутніх звернулась в.о. начальника Управління освіти Єриш Наталія Леонідівна.

Протягом двох днів роботи семінару розглядались основні ідеї та поняття гуманної педагогіки, її витоки, практика самовдосконалення педагогів та вихователів,  робота з дітьми, актуальність гуманної педагогіки  на сучасному етапі розвитку свідомості людства.

Були розглянуті питання приєднання до проведення дослідно-експериментальної роботи «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі»,  яка в Україні була започаткована  Асоціацією в 2015 році.

Зустріч залишила незабутні враження на учасників семінару, панувала особлива атмосфера взаєморозуміння, відчуття важливості спільної справи.

 
Більше статтей...